Офіційний веб-сайт Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України

 

Новини

21 грудня, в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» за участі Міністра оборони України генерала армії України С.Т.Полторака, Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні пана Сумі Шігекі, директора Військово-медичного департаменту генерал-майора медичної служби А.В.Верби, начальника Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» генерал-майора медичної служби А.П.Казмірчука, відбулась передача анестезіологічної станції, закупленої у рамках проекту допомоги від Уряду Японії, що реалізовується Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС).

— Дякую Міністру оборони України! Я радий бути тут сьогодні. Україна та Японія мають добрі стосунки. Ми надаємо допомогу Головному клінічному військовому госпіталю з минулого року. Ми вже передали ендоскопічні машини. Я радий, що цього року ми передаємо анестезіологічне обладнання. В рамках цієї програми у нас зав’язалися добрі стосунки між нашими країнами, — повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Сумі Шігекі. — Я вірю, що це обладнання допоможе врятувати життя та здоров’я військовослужбовців, які були на сході і отримали поранення.

Також Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Сумі Шігекі зазначив, що перед церемонією передачі, він та Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак обговорили подальше співробітництво.


25 листопада, під час робочої поїздки до району проведення АТО Міністр оборони України генерал армії України Степан Тимофійович Полторак відвідав поранених військовослужбовців Збройних Сил України, які проходять лікування у 59 Військовому мобільному госпіталі. Глава оборонного відомства нагородив 8 поранених військовослужбовців відомчими відзнаками «За зразкову службу» та наручними годинниками. Ще двох українських захисників рішенням Міністра оборони було нагороджено грошовими преміями у розмірі 20 тисяч гривень. Також Міністр оборони України нагородив відомчою відзнакою військового лікаря — виконуючого обов’язки начальника хірургічного відділення лейтенанта Отт Олександра, який щодня рятує життя наших захисників.

— Я відчуваю як міцно ви стискаєте руку, як впевнено, щиро і мужньо дивитеся в очі. Дякую вам за службу і бажаю швидкого одужання, ви справжні герої, які потрібні війську і Україні, — сказав звертаючись до нагороджених генерал армії України Степан Тимофійович Полторак.


Відбулось урочисте нагородження кращих співробітників Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України та військових закладів охорони здоров’я

На урочистих заходах з нагоди Дня Захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №57 відбулося нагородження кращих співробітників Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України та військових закладів охорони здоров’я Почесними грамотами Кабінету Міністрів України за особливі заслуги у зміцненні обороноздатності та безпеки України, значний особистий внесок в організацію та надання спеціалізованої медичної  допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України і виявлений при цьому високий професіоналізм та наполегливість.

Серед нагороджених :

полковник медичної служби БАРБАЗЮК Олексій Андрійович - заступник директора - начальник лікувально-евакуаційного відділу (з санаторно-курортним забезпеченням) Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України;

підполковник ПЕРЕСТЮК Олександр Федорович – заступник начальника 61 військового мобільного госпіталю (багатопрофільного, на 100 ліжок) Військово-медичного клінічного центру Південного регіону (на 675 ліжок);

старший лейтенант СОБОЛЬ Валерій Євгенович – командир автомобільного взводу 7 окремої автомобільної санітарної роти 59 військового мобільного госпіталю (багатопрофільного, на 100 ліжок) Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (на 475 ліжок);

полковник медичної служби ТЕЛЕФАНКО Андрій Георгійович – начальник 59 військового мобільного госпіталю (багатопрофільного, на 100 ліжок) Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (на 475 ліжок);

Почесні грамоти  Кабінету Міністрів України за дорученням Міністра оборони України вручив директор Військово-медичного департаменту генерал-майор медичної служби А.В.ВЕРБА.


12 жовтня Президент України Петро Порошенко відвідав Центральний спортивний комплекс Збройних Сил України, де відбулася презентація реформ та новацій у забезпеченні української армії. Президентові були продемонстровані проекти гуртожитків для військовослужбовців та інші новації в матеріально-технічному забезпеченні Збройних Сил України. Разом із журналістами Петро Порошенко дегустував страви, які входять у новий раціон українських воїнів, оглянув сучасні модульні військові намети вітчизняного виробництва, зразки зимового й літнього одягу, засоби індивідуального захисту. Главі держави також були продемонстровані можливості тактичного і мультидисциплінарного рюкзака з демонстрацією його практичного застосування, засоби індивідуальної медичної допомоги та оснащення, яким володіють військові санінструктори та фельдшери і які повністю зроблені за стандартами НАТО. Крім цього Верховному Головнокомандуючому була представлена система високоспеціалізованої медичної допомоги та медичної реабілітації, яка функціонує в українській армії.
«Це та відстань, яку ми пройшли у медичному забезпеченні українського війська з 2014 року», - наголосив Президент, відзначаючи досягнення у забезпеченні українських військових медиків.


В Одесі, на базі Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, під керівництвом директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, доктора медичних наук, Заслуженого лікаря України, генерал-майора медичної служби Верби Андрія В’ячеславовича відбулася дводенна Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання надання хірургічної допомоги та анестезіологічного забезпечення в умовах воєнного і мирного часу».

На початку конференції присутнім було оголошено привітання від Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Міністра оборони України  генерала армії України Полторака Степана Тимофійовича та від Президії Національної академії медичних наук України.

Під час заходу виступили: керівник департаменту з питань охорони здоров'я та соціальної політики Адміністрації Президента України, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України Лурін Ігор Анатолійович; президент Національної академії медичних наук України доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки Цимбалюк Віталій Іванович; заступник начальника Національного військово-медичного клінічного центру ''ГВКГ'' - Головний хірург МО України, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Хоменко Ігор  Петрович.

Велика кількість хірургів була нагороджена відзнаками Міністерства оборони України, а троє з них - почесною відзнакою "Золотий скальпель" за участь у Всеармійському рейтингу військових хірургів.

Захід, який проводився, традиційно об’єднав в обговоренні нагальних професійних питань кращих військових лікарів країни та їх закордонних колег. Як зазначив начальник кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії полковник медичної служби Заруцький Ярослав Леонідович, після початку антитерористичної операції актуальність та науково-практична складова таких щорічних заходів значно зросли, до них із великим зацікавленням долучаються й цивільні провідні фахівці хірургічного профілю України та інших держав. Закордонні колеги активно цікавляться сучасним досвідом наших лікарів, особливо набутим в умовах гібридної війни, нав’язаної сусідньою державою. Цього року у роботі конференції взяли участь представники Німеччини та Білорусі.

- Проведення такого заходу за участю великої кількості провідних спеціалістів в галузі медицини дає можливість ретельно проаналізувати як досягнення, так і нові напрями в організації медичного забезпечення, обмінятися власним досвідом, сформувати єдині погляди на впровадження інноваційних технологій із використанням передових новітніх методів проведення високотехнологічних операцій, а саме з запровадження такої системи надання медичної допомоги, яка дозволить ефективно рятувати життя захисників України - учасників АТО, - зазначив перед початком першого пленарного засідання начальник ВМКЦ Південного регіону полковник медичної служби Роман Кальчук.

Після пленарного засідання учасники конференції зосередили свою роботу по секціях за основними фаховим напрямками, де обговорили проблемні питання, досягнення, обмінялись набутим досвідом. Цього року магістральними темами обговорень стали бойова хірургічна травма голови, грудної клітки, живота, кінцівок, а також актуальні питання сучасної, високотехнологічної хірургії.

Зокрема, учасники секції, де розглядались питання лапороскопічної, малоінвазивної хірургії, отримали змогу наживо, в режимі он-лайн спостерігати за роботою провідного хірурга регіону полковника медичної служби Віталія Шаповалова, який проводив операцію з приводу пахових гриж за допомогою сучасних технологій. Учасники конференції сподіваються, що результатом цього представницького хірургічного форуму стане не лише обмін досвідом та підбиття підсумків роботи, а й визначення перспективних, нагальних напрямків подальшого вдосконалення військової медицини в Україні.

По завершенню конференції відбувся святковий концерт за участю лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів Одеси та творчого колективу Української військово-медичної академії.


31 серпня на території Військового інституту телекомунікацій та інформатизації відбулося урочисте складання Кодексу честі офіцера слухачами Української військово-медичної академії. "Бути вірним народові України" - ці слова із Кодексу честі офіцера Збройних Сил України, повторили 143 майбутніх військових лікарів Збройних Сил України та Національної гвірдії України та Державної прикордонної служби України. Хлопці та дівчата із вищою медичною освітою вступили в Українську військово-медичну академію, щоб у майбутньому служити Батьківщині і рятувати поранених в зоні АТО. З цією подією слухачів привітали: директор Військово-медичного департаменту МО України, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, генерал-майор медичної служби А.В.Верба, начальник Національного військово-медичного клінічного центру "ГВКГ", Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, генерал-майор медичної служби Казмірчук А.П., начальник Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Савицький В.Л. та представники релігійних конфесій України. Після складання Кодексу Честі офіцера Збройних Сил України відбулося урочисте вручення учасникам Антитерористичної операції на сході України відзнак Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України та Військово-медичного департаменту МО України. Серед нагороджених 5 слухачів-хірургів Української військово-медичної академії, які вперше, за власним бажанням, долаючи офіційні перепони, проходили лікарську практику в військових мобільних госпіталях та групах посилення в зоні АТО, надавали медичну допомогу пораненим військовослужбовцям Збройних Сил в умовах бойових дій часто з ризиком для власного життя. На завершення урочистостей творчий колектив Української військово-медичної академії вразив учасників урочистостей запальним музично-стройовим флеш-мобом "Серце України".


Колектив 59-го військового мобільного госпіталю, який із перших днів перебуває в районі АТО, відсвяткував 10-ту річницю від дня заснування.

Позаду вже три роки війни, сотні годин без сну, тисячі вдалих операцій і врятованих військових та цивільних пацієнтів. Про професійність вінницьких медиків ведуть мову й на передовій: якщо пораненого везуть у 59-й військовий мобільний госпіталь, то можна бути впевненим — там швидко його поставлять на ноги. У район АТО вінницькі медики поїхали одними з перших. У квітні 2014 року вони працювали на передовій у складі лікарсько-сестринських бригад. Та вже наприкінці травня більше як сотня медиків разом з обладнанням і технікою вирушила на Схід країни майже в повному складі.

— Тоді основна кількість фахівців була з Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Особового складу було значно менше, ніж зараз, але щойно госпіталь перейшов на іншу штатну структуру, до нас прийшли фахівці за мобілізацією, — розповідає помічник начальника 59-го військового мобільного госпіталю — Відтоді змінилося вже шість ротацій медперсоналу, однак частина фахівців і досі працюють практично беззмінно. Частина медиків госпіталю постійно працює в складі мобільних груп, які чергують на передовій. Там є хірург, анестезіолог, терапевт, операційна медсестра й анестезист. Вони надають першу медичну допомогу пораненим і здійснюють евакуацію в стаціонарний госпіталь. Завдяки їм медична допомога бійцям ефективніша, що значно підвищує шанси на повне одужання.

— Швидкому відновленню бійців має сприяти не тільки оперативне втручання та медикаментозне лікування, а й навколишня обстановка. От ми й вирішили зробити щось неординарне, чого немає в жодному госпіталі. Оскільки Вінниця — столиця фонтанів, задумали відтворити частинку малої батьківщини й спорудити маленький водограй, — розповідає начальник 59-го госпіталю.

У госпіталі не лише дбають про психологічну реабілітацію бійців, а й намагаються урізноманітнити культурне життя пацієнтів. У нинішньому пункті дислокації можна не тільки запросити психологів, але й організувати концерт або зустріч із відомими людьми. Раніше, коли доводилося доволі часто переїздити з місця на місце, такої можливості не було. За три роки війни 59-й госпіталь здійснив аж сім переїздів: Оріхове, Побєда, Сватове. У деякі населені пункти — по кілька разів. Медики госпіталю сподіваються, що наступний переїзд буде тільки після перемоги — додому, у Вінницю.


Нещодавно введене в експлуатацію санаторне відділення Військово-медичного клінічного центру Південного регіону розташоване на чорноморському узбережжі у Затоці прийняло своїх перших відпочивальників — військовослужбовців із бойових частин Збройних Сил України, які попередньо проходили лікування у шпиталях після бойових поранень і травм. Напрямок відновлення й реабілітації захисників Батьківщини — кліматотерапія, робота з психологом, а також фізіотерапевтичні процедури. Створене у Затоці санаторне відділення Військово-медичного клінічного центру Південного регіону розраховане на 50 ліжок. Для оздоровлення пацієнтів сьогодні у здравниці функціонує 6 двоповерхових будівель з 18 кімнатами, особистими санітарними вузлами, а також триповерхова будівля де розташовано 9 кімнат для хворих, фізіотерапевтичний і масажний кабінет. Номери для відпочивальників забезпечені меблями, кондиціонерами і телевізорами. Тут військовослужбовці можуть відновити і зміцнити своє здоров’я на свіжому морському повітрі в атмосфері затишку й душевного спокою. Цьому сприяє сприятливий клімат Півдня України. На території санаторного відділення ростуть рідкісні реліктові дерева та велика кількість пахучих квітників. Все це створює ефект вічного та м’якого літа. Відстань до моря — 400 м. Рішенням селищної ради санаторному відділенню було виділено постійну територію на міському пляжі. За словами начальника Військово-медичного клінічного центру Південного регіону полковника медичної служби Романа Кальчука, належні умови для відновлення сил і здоров’я військовослужбовців вдалося створити у короткі терміни: закуплено та встановлено відповідне медичне обладнання, санаторне відділення укомплектоване відповідним медичним персоналом.

— Сучасна база відпочинку за європейськими стандартами, широкий спектр пропонованих лікувальних процедур, різноманітне і корисне харчування, розважальні заходи, цікаві та пізнавальні екскурсії, уважний персонал — все це зробить відпочинок, а також реабілітацію військовослужбовців, які отримали травми, поранення, каліцтва або захворювання в ході бойових дій в зоні АТО незабутніми і корисними.

Зазначимо, що керівництвом оборонного відомства України приділяється велика увага організації та проведенню санаторно-курортного лікування, оздоровчого відпочинку та медичної реабілітації військовослужбовців — учасників бойових дій та членів їх родин.


27 липня,  у невеличкому прифронтовому містечку на Донеччині, військові медики 65-го військового мобільного госпіталя відзначають свій перший серйозний ювілей – 10-ту річницю. Перший “бойовий”  вишкіл медикам довелось проходити вже на початку свого заснування. У 2008 році на артилерійських складах у Лозовій розгорнутий мобільний шпиталь надав медичну допомогу тисячам людей: як силовикам, так і цивільним. 2014 року шпиталь на Донбасі. Шалений ритм роботи, евакуація поранених і навіть бойові зіткнення – військові медики бачили усе. Нині професійні лікарсько-сестринські бригади надають невідкладну допомогу військовослужбовцям, проводять стаціонарне й амбулаторне лікування. Знаходять час і для місцевих мешканців й жителів прилеглих сіл. За словами начальника мобільного госпіталя підполковника медичної служби Павла Пилипенка, сьогодні надано медичну допомогу майже 8 тисячам жителів регіону. Чимало місцевих навіть влаштувалось на роботу, одягнувши погони. Стрій медиків без білих халатів виглядав, як справжній військовий підрозділ. Їх привітав  начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону полковник медичної служби Юрій Подолян, мер Часового Яру Ольга Опанасенко, керівники інших військових медустанов. З нагоди свята медики отримали традиційні військові нагороди: грамоти, медалі, відзнаки. Після того, як військових медиків щедро освятив отець неворожого Україні патріархату, усі розійшлися по робочих місцях. Хоч душа і бажає бодай якогось свята, за рогом вже чекають пацієнти.


Щиро вітаємо з весіллям!

Військовий автомобіль, військові водій, фотограф і оператор, а за тамаду – командир частини. Це справжнє військове весілля в Авдіївці. Надзвичайно скромне, але зі смаком, інакше у прифронтовій зоні не буває. Прес-група штабу АТО випадково натрапила на молодят біля місцевого “РАГСУ”. Флеш-фотосесія для наречених, невеличке інтерв’ю та привітання бойових побратимів пройшли дуже швидко, але надзвичайно тепло, душевно, зі сльозами на очах. Олександр – водій санітарного автомобіля механізованої бригади, Василина – медсестра у складі мобільного шпиталю. Він не раз привозив для неї роботу, морально важку і криваву роботу. Дівчина щоразу приймала поранених. Перекидалась слівцем із Сашком і вони розходились по своїх світах. Як завше буває, ці дві долі поєднав випадок, а точніше – бронежилет.
– Зазвичай просто віталися, банальне “привіт”, “па-па”. А коли Сашко, довго не приїжджав, то відчуття було двояке, – каже Василина. – Зізнаюсь, хотілося щоб приїздив частіше, та з іншого боку, розуміла, приїде – знову привезе поранених. Це так важко… Так і приїхав: змучений, брудний у “броніку” з автоматом. Побачив мене, зрадів, і кинувся обніматись. Перечепився, і під вагою того бронежилета ми попадали на землю, наші погляди зустрілися і все, весілля. Кілька санітарних автомобілів, прикрашені кульками і надутими медичними рукавичками повезли наречених вулицями Авдіївки – кількасот метрів від місця реєстрації до – частини. За цим неординарним дійством спостерігали мешканці містечка. Хтось махав руками, хтось вітав посмішками, а одна бабця навіть заплакала. Того сонячного дня вперше за кілька місяців був справжній день тиші. Після двох нічних обстрілів у зоні АТО, бойовики жодного разу не застосували зброю у світлу пору доби. У цьому присутній певний символізм і для новоспечених молодят, які планують у мирний час відгуляти справжнє гучне українське весілля.


В Українській військово-медичній академії відбулася вступна кампанія. Понад 150 найкращих випускників медичних та фармацевтичних ВУЗів України стали слухачами тактичного рівня навчання, а 20 офіцерів медичної служби ЗСУ – слухачами оперативно-тактичного рівня.

Вступні випробування проходили у Центрі професійної патології особового складу Збройних Сил України, який знаходиться в мальовничому місці Приірпіння. Абітурієнти складали іспити з таких дисциплін, як фізична підготовка, іноземна мова, спеціальність, а також професійний відбір. Іспити приймали відомі освітяни та науковці.

В рамках набору відбувся конкурс стройової підготовки та пісні.

Також, під час вступної кампанії  майбутні слухачі взяли участь у конкурсі «Міс Української військово-медичної академії набору 2017», під час якого вони змагалися в інтелектуальному, фізичному та творчому турах.  

Переконані, що майбутні військові лікарі після навчання в УВМА зможуть зробити значний внесок у розвиток військової медицини та стануть гідними продовжувачами славних бойових традицій героїв-медиків, які героїчно виконували свій обов’язок, рятуючи життя своїм бойовим побратимам на сході України.


7 липня 2017 року, відбулось урочисте вручення ключів від автомобіля швидкої медичної допомоги, який Національна академія медичних наук України у якості волонтерської допомоги передала 65-му Військовому мобільному госпіталю Військово-медичного клінічного центру Північного регіону. Кошти на автомобіль для фронту збирали академіки та член-кореспонденти НАМН України та військові медики, зокрема авторський колектив спільної наукової роботи “Інноваційний підхід з організації та надання медичної допомоги у гібридній війні”, відзначеної у минулому році Премією Кабінету міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій, а саме: А.В.ВЕРБА  – директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, доктор медичних наук, генерал-майор медичної служби; В.І.ЦИМБАЛЮК – президент Національної академії медичних наук України, д.м.н., професор, академік НАМНУ; І.А.ЛУРІН  – заступник керівника Головного департаменту з питань гуманітарної політики - керівник департаменту з питань охорони здоров’я та соціальної політики Адміністрації Президента України, д.м.н., професор, генерал-майор медичної служби в запасі, член-кореспондент НАМНУ; В.Л.САВИЦЬКИЙ  – начальник Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби; А.П.КАЗМІРЧУК – начальник Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”, кандидат медичних наук, генерал-майор медичної служби; І.П.ХОМЕНКО – заступник начальника Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”, головний хірург Міністерства оборони, професор кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії, д.м.н., полковник медичної служби; О.М.ВЛАСЕНКО  – заступник начальника Української військово-медичної академії  з наукової роботи, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби; А.М.ГАЛУШКА – начальник Науково-дослідного інституту проблем військової медицини Української військово-медичної академії, д.м.н.,  полковник медичної служби; В.В.ЛАЗОРИШИНЕЦЬ – директор ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України”, д.м.н., професор, академік НАМНУ; О.Ю.УСЕНКО – директор ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України”, д.м.н., професор, член-кореспондент НАМНУ;

Всі вони премію Кабміну в розмірі 100 тисяч гривень у повному обсязі перерахували на придбання автомобіля для перевезення поранених у зоні АТО. За зібрані спільно кошти НАМН України придбала спеціалізований автомобіль швидкої медичної допомоги УАЗ, який і було передано представникам військового мобільного госпіталю. Отримувати подарунок приїхали представники 65-го Військового мобільного госпіталю Військово-медичного клінічного центру Північного регіону: зокрема заступник начальника госпіталя підполковник Ю.О.КАЧУРОВСЬКИЙ, начальник гаража ВМКЦ північного регіону сержант М.ПАРХОМЕНКО, водій.


ДОСВІД МЕДИЧНОЇ ТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА БАЗІ ЦЕНТРАЛЬНОГО ВІЙСЬКОВОГО КЛІНІЧНОГО САНАТОРІЮ «ХМІЛЬНИК»

У зв’язку з воєнним конфліктом у східних областях нашої країни швидко збільшується кількість військових, яких необхідно забезпечити різними видами реабілітації. У значної частини військовослужбовців – учасників АТО, спостерігаються психогенні  та інші розлади, що потребують спеціалізованого втручання для забезпечення повноцінного виконання службових обов’язків.

Надзвичайно важливою є організація психологічної реабілітації спрямованої на діагностику індивідуального психофізіологічного стану військовослужбовців, виявлення осіб з ознаками фізичної та емоційної перевтоми, вираженої астенізації, психічної дезадаптації. Також важливим є оцінка наявних адаптаційних резервів військовослужбовців для визначення їх подальшої придатності до виконання службових завдань за призначенням. В цілому заходи психологічної реабілітації спрямовані на забезпечення розвантаження, стабілізацію, відновлення та адаптацію (реадаптацію) військовослужбовця до умов перебування, несення служби та виконання бойових завдань.

Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник» розташований на мальовничому Поділлі, в екологічно чистій зоні, займає обширну територію у прекрасному дендропарку. На території знаходиться озеро, ліс та чисте, достатньо іонізоване повітря, яке утворює благодійний лікувальний мікроклімат, що підвищує ефективність бальнеологічного лікування та кліматотерапії. Основним лікувальним фактором санаторію є цілюща радонова вуглекисло-гідрокарбонатно-хлоридно-кальцієво-натрієва вода з концентрацією радону (0,7-0,9 г/д м3). Показання для лікування: захворювання опорно-рухової системи, захворювання периферичної та нервової системи, хвороби системи кругообігу, хвороби шкіри, хвороби ендокринної системи та обміну речовин, гінекологічні захворювання. Основні лікувальні чинники та основні методи лікування, що використовуються у Центрі: Бальнеотерапія: радонові ванни, напіврадонові ванни, 2-х камерні ванни, 4-х камерні ванни, вихрові ванни, гінекологічні зрошення, гідромасаж ясен, ультразвук у радоновій воді, гідрокінезотерапія, вертикальний витяг хребта в радоновій воді; Апаратна фізіотерапія: гальванізація і електрофорез лікарських речовин постійним струмом, електросон, діадинамотерапія (ДДТ), ампуліпульстерапія(СМТ), електростимуляція м’язів, дарсонвалізація, ультратонтерапія, індуктотермія, УВЧ-терапія, міліметрово — хвильова терапія (ММХ-терапія), магнітотерапія, світлолікування (місцеве і загальне ультрафіолетове опромінення), лазеротерапія, внутрішньовенна лазеротерапія, аерозольтерапія, аероіонотерапія, поєднані методи апаратної фізіотерапії — магнітолазеротерапія; теплолікування: парафіно-озокеритові аплікації; баротерапія: гіпербарична оксигенація; кліматолікування; нетрадиційні методи лікування: гірудотерапія; масаж: класичний та ручний.

Організація харчування: в санаторії 4-х разове збалансоване лікувальне харчування. Функціонує замовна система меню. На сьогоднішній день в санаторії широкий спектр можливостей для дозвілля та відпочинку: дискотека, організація екскурсій, більярд, безкоштовний Wi-Fi, настільний теніс, бібліотека.

Реабілітація військовослужбовців:

Центр проводить реабілітаційне лікування військовослужбовців Збройних Сил України, у першу чергу — учасників бойових дій у відділенні медичної реабілітації відповідно до основних медичних показань закладу. Крім того, під час проведення реабілітаційного лікування для учасників АТО проводиться курс лікування дельфінотерапії та апітерапії (на курс лікування призначається 5-10 процедур).


РОБОЧА ПОЇЗДКА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКУ ОБЛАСТЬ

За останні три роки реформування та шлях перетворення на краще пройшла не лише українська армія, а й українська військова медицина, наголошує Президент України Петро Порошенко. На момент початку бойових дій Росії проти України не забезпеченим була не лише армія, а й медики на полі бою, у військовослужбовців не було навіть аптечок, не говорячи вже про броньований транспорт для вивезення поранених та медичну авіацію, спеціальну техніку, нагадав Глава держави. «На сьогодні забезпеченість особового складу індивідуальними медичним аптечками наблизилася до ста відсотків, кожен воїн нарешті має таку. Але хочу вас запевнити — забезпечення аптечками — то було найпростіше», — зазначив Президент України під час виступу у Покровську Донецької області..

«Та держава разом з волонтерами взялася до справи. Ми створили сучасну інфраструктуру військової медицини і зараз ми на марші для того, щоб адаптувати її військову медицину України повністю під стандарти НАТО. Зараз перша допомога надається на полі бою протягом так званої „золотої десятихвилинки“. Це десять хвилин, коли оперативність цінується набагато вище за золото. І на щастя евакуація поранених здійснюється новітнім адаптованим санітарним транспортом», — наголосив Петро Порошенко.

Сьогодні військові медики отримали більше 20 нових машин, які розроблені за технічними умовами Міністерства оборони з урахуванням бойового досвіду і тих вимог, яким вони мають відповідати. «Це повна проходимість, кліринс, умови для роботи медичного працівника, найбільша кількість важкопоранених, яких можна евакуювати. Умови, починаючи з кондиціонера і закінчуючи медичним обладнанням та забезпеченням штучного дихання і багато іншого, про що в 2014 році ми не могли навіть мріяти», — підкреслив Президент України.  Він також зазначив, що процес оновлення, осучаснення та поставок військової техніки триває. Зокрема, сьогодні було представлено новітній мобільний рентген-кабінет та новітню мобільну операційну, оснащену за останнім словом техніки. «Коли не буде можливості евакуювати, операції на кращому обладнанні будуть проводитися безпосередньо в місці розташування мобільної операційної», — сказав Петро Порошенко. Президент України зауважив, ця мобільна операційна вирушає у Авдіївку і буде надавати допомогу українським воїнам, які захищають Україну і додав, що не лише захисники нашої держави матимуть змогу лікуватися, до військових лікарів за допомогою зможе звертатися і цивільне населення.

Голова держави також повідомив, що за його дорученням державне оборонне замовлення лише цього року передбачає закупівлю більше ста одиниць медичної повнопривідної санітарної військової техніки. «І це — до наявних зараз, вже трьохсот одиниць», — зауважив він. Крім того, наголосив Президент України, розроблені повноцінні пересувні військові шпиталі, які замінять старі, що працювали на базі автомобілів ГАЗ-66. За його словами, задля надання своєчасної та швидкої медичної допомоги пораненим воїнам скорочена відстань транспортування, вертольотні майданчики збудовані безпосередньо в шпиталі, що дає можливість здійснювати евакуацію військовими гелікоптерами, застосовується і евакуаційна автомобільна техніка, залізниця, санітарні літаки АН-26 «Віта» та інші. Також у зоні АТО для надання невідкладної допомоги знаходяться чотири військові мобільні госпіталі, а на базі 12 цивільних лікарень створено групи підсиленя висококваліфікованого медичного персоналу, зазначив Петро Порошенко. «На бойовому чергуванні знаходяться не тільки українські військові, які зі зброєю в руках захищають нашу державу, а й українські медики, професори, кандидати і доктори наук, доценти, які вже третій місяць перебувають у шпиталі для надання невідкладної медичної допомоги», — наголосив Глава держави.

Він також повідомив, що в окремих цивільних лікувальних закладах МОЗу до 30% ліжкового фонду зарезервовано для потреб лікування поранених військовослужбовців. Однак, Президент України висловив побажання, щоб цей резерв ніколи не використовувався. «Головне, чого прагне український народ і я, як український Президент — це щоб на українську землю прийшов мир, щоб російські війська забралися з нашої священної землі і щоб Україна повернула собі окуповані частини Донбасу і анексований Крим», — резюмував Петро Порошенко.


АРТИСТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА УКРАЇНИ

З нагоди Дня медичного працівника України,  за підтримки Департамент військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України  та особисто генерал-майора САДОВСЬКОГО  Миколи Степановича,  військовослужбовців медиків  та поранених захисників України, що знаходяться на лікуванні у військових мобільних госпіталях зони АТО привітав з Днем  медичного працівника України Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України на чолі з полковником Макаренком С.В.  Запальні українські пісні військовим лікарям, медичним сестрам, пораненим та хворим дарували заслужені артисти України: Ярослава Руденко, Олексій Шпортько, Сергій Юрченко, солісти ансамблю Христина Охітва та Юлія Олійник, а також звукорежисер Михайло Великанець.   Ефект від впливу творчості перевершив всі сподівання: військові медики отримали натхнення на подальшу працю, а поранені та хворі  - душевні ліки.


У КИЄВІ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА ВІДБУЛАСЯ ТОВАРИСЬКА ЗУСТРІЧ З МІНІ-ФУТБОЛУ

Напередодні Дня медичного працівника відбувся товариський матч з міні-футболу між командами Національного військово-клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» та Української військово-медичної академії. Захід проводився з ініціативи офіцерів відділу морально-психологічного забезпечення НВМКЦ «ГВКГ» та УВМА. Підтримку в організації спортивного свята надала Федерація футболу України, яка запропонувала командам провести гру на сучасних полях учбово-тренувального комплексу імені М.Баннікова.

– Напередодні Дня медичного працівника України ми спланували чимало цікавих заходів. Одним з них є й товариський матч між футбольними командами наших медичних колективів, – зазначив заступник начальника Національного військово-клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» по роботі з особовим складом полковник Геннадій Перов. – Цю ідеї нам підсказала Федерація футболу України в особі його президента Андрія Павленка.

Переможцем поєдинку стала команда Української військово-медичної академії. Та задоволення і неперевершені емоції від гри і цікаво проведеного часу отримали обидві команди, а надто – напередодні професійного свята.   По закінченні матчу Президент Федерації футболу Андрій Павленко привітав військових медиків з професійним святом та нагородив гравців обох команд.


27 травня, до Дня міста Києва, який святкується в останні вихідні травня, військовослужбовці Національного військово-медичного клінічного центру "ГВКГ" та Української військово-медичної академіїї разом з волонтерами взяли участь у заходах по озелененню території НВМКЦ "ГВКГ". В результаті було висаджено 200 кущів та дерев.


18 травня на День вишиванки військовослужбовці Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» та Української військово-медичної академії взяли участь у заходах присвячених цьому святу, вишикувавшись у вигляді Тризуба – Державного герба України. Таким чином вони висловили свою патріотичну позицію та повагу до історії, традицій, культури та етносу нашої держави.


12 травня відбувся VIII Всеукраїнський конгрес медичних сестер, який приурочений до Всесвітнього дня медичної сестри. У ньому взяли участь понад 1000 кращих медичних сестер країни, спеціалісти у галузі медсестринства України. Організаторами виступили Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я та Рада Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я. Конгрес проходив протягом двох днів. Перший день відбувся в Національній опері України. Відкрив Конгрес його почесний президент директор Центру доктор медичних наук, професор Ілля Ємець. З привітальним словом звернулися голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, Заслужений працівник охорони здоров’я Лариса Канаровська, депутат Київської міської Ради Олег Гелевей, директор Департаменту охорони здоров’я м. Києва Дмитро Турчак, директор Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова Василь Лазоришинець, заступник голови Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський, начальник Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Валерій Леонідович Савицький. Також з привітальним словом виступив Архимандрит Агафон. Було заслухано ряд доповідей кращих медсестер України, які висловили свої зауваження та пропозиції щодо сучасного стану медсестринства та покращення ситуації медсестринства. Також були висвітлені особливості роботи медичних сестер в зоні АТО. Відбулося нагородження переможців та лауреатів київського конкурсу професійної майстерності серед медичних сестер «Ескулап професіонал – Київ» на базі Київського медичного коледжу ім. П.І. Гаврося під патронатом Департаменту охорони здоров’я м. Києва. Перший день Конгресу закінчився виступом Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського. Другий день Конгресу відбувся в санаторії «Карпати» на Закарпатті. З доповідями виступили кращі медичні сестри Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, а також Обласної дитячої клінічної лікарні м. Житомир, старша медична сестра відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ» Ольга Телеганенко, заслужений юрист України Юрій Кризський. Лікарі Центру Дмитро Забашта та Олександр Різник провели майстер-клас по наданню першої невідкладної допомоги при анафілаксії. Фіналом конференції стало проведення конкурсу «Сестра милосердя - 2017». Крім теоретичної частини медичні сестри продемонстрували сукні від відомого українського дизайнера Марини Козаченко та медичний одяг від компанії TopLine. Звання «Сестра милосердя - 2017» отримала Ольга Бабкіна - головна медична сестра Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Друге місце посіла реанімаційна сестра з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Ірина Новікова.


25 квітня, в Одесі, у Залі слави військового музею Південного оперативного командування, відбулася урочиста церемонія складання Військової присяги на вірність Українському народові студентів старших курсів Одеського національного медичного університету, які пройшли навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, під керівництвом завідувача кафедри, доктора медичних наук, полковника медичної служби Майданюка В.П.

- Ви пройшли непростий шлях та багато чому навчилися. Після закінчення вишу кожному з вас буде присвоєне військове звання «молодший лейтенант медичної служби запасу». Ми віримо, що своїм життєвим шляхом ви гідно пронесете почесне офіцерське звання, - наголосив заступник начальника  Української військово-медичної академії полковник Гончаренко І.Ф., вітаючи студентів. Юнаків та дівчат з цією важливою подією привітали їхні рідні та близькі, керівний склад та викладачі ОНМУ, Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, артисти ансамблю Військово-Морських Сил ЗС України та творчого колективу Української військово-медичної академії.

Присягу склали студенти зі спеціальної групи Одеського національного медичного університету, до якої відібрали кращих для опановування професії військового лікаря, отримання знань з таких дисциплін, як загальновійськова підготовка, організація медичного забезпечення, військова токсикологія, радіологія тощо. Слухачі цієї групи навчалися на базі Одеського національного медичного університету і Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, після чого склали комплексний екзамен.

- Всі вони склали комплексний екзамен на добре й відмінно. Цей факт красномовно свідчить про їхній рівень фахової підготовки. Після закінчення Одеського національного медичного університету кожен з них матиме нагоду вступити на інтернатуру до Української військово-медичної академії, -  зазначив полковник медичної служби Валентин Філіпішин.


25-27 квітня 2017 року за підтримки Президента України, під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я у виставковому центрі «Експоплаза» відбулися дві дуже важливі у галузі охорони здоров'я України події VIII міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації» та VI міжнародний медичний конгрес «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України». Високий професійний рівень події дозволив фахівцям підвищити рівень кваліфікації, обмінятися досвідом, ознайомитися з міжнародними досягненнями, налагодити партнерські відносини, представити інноваційні розробки, які вже найближчим часом будуть впроваджуватися в практику охорони здоров’я України. У зазначених заходах взяла участь Українська військово-медична академія, представники якої розгорнули на території виставкового центру та мали змогу показати сортувальне відділення навчального мобільного госпіталю.


22 квітня 2017 року на стадіоні «Олімпійський» представники Української військово-медичної академії взяли участь у відбіркових змаганнях у збірну команду України для участі в міжнародних спортивних іграх Інвіктус-2017, які відбудуться у вересні 2017 року в м. Торонто за участі збірних команд Австралії, Канади, Італії, Великобританії, Грузії та інших, з таких дисциплін, як плавання, веслування на тренажерах, стрільба з лука, велоспорт. На цих змаганнях викладач кафедри організації медичного забезпечення академії майор медичної служби Фурдик В.Д. виборов ІІІ місце у дисципліні стрільба з лука. 


З 10 по 22 квітня 2017 року у Національному військово-медичному клінічному центрі «ГВКГ» слухачі Української військово-медичної академії пройшли навчальний інструкторський курс з надання медичної допомоги в бойових умовах для лікарів, сумісно з британською тренувальною групою «ORBITAL» та отримали відповідні дипломи. Метою проведення цього заходу було виконання Імплементаційного плану роботи «Медичного підкомітету» Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування – пріоритету «MED2 – Поліпшення медичного забезпечення на тактичному рівні»


10 –16 березня  2017 року в містах: Харків, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Широкіно, Бахмут, Часів Яр, Курахово, Авдіївка, Селідово, Торецьк, Нікольське, Покровськ та інших населених пунктах зони проведення Антитерористичної операції  під керівництвом директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, за участю  начальника Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України,  начальника Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України, працювала робоча група  медичних фахівців Міністерства оборони України, Української військово-медичної академії. Було проведено вивчення та проаналізовано  діяльність медичного забезпечення у військових мобільних госпіталях, групах підсилення в Центральних районних лікарнях та медичних ротах  окремих механізованих, танкових високомобільних десантних та десантно-штурмових бригад.

Під час роботи було проведено нараду з начальниками медичної служби окремих механізованих, танкових бригад і бригад  ВДВ та ДШБ. На нараді було підведено підсумки діяльності військових мобільних госпіталів, медичних рот бригад та груп посилення районних лікарень Донецької та Луганської областей, поставлені завдання щодо подальшого удосконалення та розвитку системи медичного забезпечення на І-ІІІ рівнях надання медичної допомоги.

Особлива увага була приділена вивченню можливостей застосування в бойових умовах сучасного потужного повнопривідного санітарного автомобіля марки «Богдан» -українського аналога санітарного «Хамера». З цього приводу робочою групою були вислухані думки та пропозиції начальників медичної служби бригад та екіпажів автомобілів, важливою була також думка водіїв цих автомобілів.

Надходження сучасних зразків зазначених санітарних автомобілів «Богдан» в зону Антитерористичної операції очікується найближчим часом. Переконані, що це сприятиме пришвидшенню евакуації поранених та покращенню рівня медичного забезпечення.


6-7 квітня 2017 року на території Центру медичної реабілітації та санаторного лікування Пуща-Водиця відбувся збір керівного складу лікувальних та реабілітаційних закладів Міністерства оборони України за участю директора Військово-медичного департаменту МО України генерал-майора медичної служби Верби А.В., начальників структурних підрозділів Військово-медичного департаменту МО України, начальника НВМКЦ «ГВКГ» генерал-майора медичної служби Казмірчука А.П., начальника Української військово-медичної академії полковника медичної служби Савицького В.Л., начальників ВМКЦ регіонів, військових госпіталів, представників Української військово-медичної академії, Центральної військово-лікарської комісії, Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України, головних медичних фахівців МО України та ін. Метою цього заходу було підведення підсумків діяльності лікувальних та реабілітаційних закладів Міністерства оборони України за 2016 рік, постановка завдань щодо подальшого удосконалення та розвитку системи медичного забезпечення на ІІІ-V рівні надання допомоги; підведення підсумків виконання завдань, визначених Стратегічним оборонним бюлетенем з побудови системи медичного забезпечення; заслуховування керівництва Української військово-медичної академії щодо підсумків діяльності у 2016 році та шляхів подальшого розвитку військово-медичної науки, а також доведення керівних документів з організації медичного забезпечення. Основними завданнями збору були: розробка ефективних заходів спрямованих на збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців, створення ефективного плану дій для досягнення індикативних показників, визначених в Стратегічному оборонному бюлетені за напрямом побудови системи медичного забезпечення та організація стандартизації системи медичного забезпечення в умовах проведення оборонної реформи.

Рішення зборів керівного складу лікувальних та реабілітаційних закладів у 2017 році


30 березня в Українській військово-медичній академії відбулася знаменна подія — зі стін медичного військового вишу випустилося 95 офіцерів-медиків зі спеціалізацій: "Організація військ (сил)", "Загальна практика-сімейна медицина", "Хірургія", "Внутрішні хвороби", "Інфекційні хвороби", "Гігієна", "Стоматологія" та "Фармація", серед яких двоє закінчили навчальний заклад із золотою медаллю, 13 отримали дипломи з відзнакою. Під час заходу директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби А.В.Верба вручив випускникам золоті медалі, дипломи, сертифікати та знаки про закінчення Української військово-медичної академії. Також ним були вручені відзнаки Міністерства оборони України та почесні нагрудні знаки Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України учасникам АТО з числа офіцерів постійного складу. В свою чергу випускників академії привітав начальник військово-медичного управління Головного управління Національної гвардії України полковник медичної служби Олег Михайлик. На добру службу і мужній захист України випускників благословили Митрополит Білоцерківський Богуславський Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України Августин, Митрополит Черкаський і Чигиринський Голова синоїдального управління військового духовенства УПЦ КП Іоанн та заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України отець Любомир. Випускники Академії поповнять медичні підрозділи механізованих та танкових бригад Сухопутних військ, Повітряних та Військово-Морських сил, Високомобільних десантних військ, Сил Спеціальних Операцій та Національної гвардії України.


20 березня до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону м. Вінниці завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі та народний депутат України Олексій Порошенко. Посол взяв участь у церемонії передачі вінницькому шпиталю комп’ютерного томографа та набір ендоскопічного обладнання. В офіційній церемонії передачі новітнього медичного обладнання взяли участь заступник Міністра оборони України генерал-майор Олег Шевчук,  директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій В’ячеславович Верба, заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк, секретар Вінницької міської Ради Павло Яблонський, начальник Військово-медичного клінічного центру Центрального Регіону полковник медичної служби Сергій Петрук керівник програми Регіонального офісу UNOPS у Європі та Центральній Азії Армен Чобанян, журналісти.

У своєму виступі Посол Шигекі Сумі зазначив, що підтримка військової сфери охорони здоров'я в Україні є дуже важливою для Японії, а також висловив надію, що ця допомога сприятиме покращенню медичного обслуговування в закладі, який забезпечує лікування та реабілітацію поранених в ході конфлікту на Сході України?

Народний депутат України Олексій Порошенко під час свого виступу сказав, що ця допомога виходить за рамки відносин між урядами двох країн, будучи подарунком від народу Японії народу України. Він також підкреслив, що дана церемонія передачі проводиться в рамках «Року Японії в Україні».

Заступник Міністра оборони України генерал-майор Олег Шевчук подякував особі Надзвичайного і Повноважного посла Японії в Україні Шігекі Сумі, Японській державі за допомогу новітнім, інноваційним, високотехнологічним медичним обладнанням, що вкрай необхідне при лікуванні поранених та діагностиці захворювань у поранених та хворих українських військовослужбовців.

В свою чергу директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій В’ячеславович Верба відзначив багаторічну плідну співпрацю між  Урядами Японії та України щодо покращення оснащення військових закладів охорони здоров’я сучасним діагностичним обладнанням.

«Передача комп’ютерного томографа та ендоскопічного обладнання, дарованого Народом Японії, відбулась за допомогою UNOPS, - зазначив керівник програми Регіонального офісу UNOPS у Європі та Центральній Азії Армен Чобанян. На початку 2016 року Посольство Японії спільно з Міністерством оборони України та Офісом проектної підтримки Організації Об’єднаних Націй (UNOPS) визначили існування нагальної потреби у більш ефективних діагностичних процедурах в лікарнях Києва, Одеси, Харкова, Львова та Вінниці. Уряд Японії подарував п’ять наборів системи ендоскопічного обладнання з усіма необхідними приладами, що є інструментом для діагностики захворювань системи травлення та бронхів, та комп’ютерний томограф. За допомогою подарованого 80-зрізового КТ Toshiba, Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону зможе виконувати до 140 медичних обстежень щомісяця».

Ігор Івасюк назвав передачу дороговартісного медичного обладнання від Уряду й народу Японії знаковою подією для Вінниччини: «Це обладнання дасть можливість надавати якісну, швидку і сучасну медичну допомогу. За той період, що відбуваються військові дії в зоні АТО наш Військово-медичний клінічний центру Центрального регіону надав допомогу більш ніж трьом з половиною тисячам українських військовослужбовців. Сподіваюсь, що сьогоднішня подія, яка відбувається в рамках 2017 року, оголошеного Президентом України «Роком Японії в Україні», є не одиночною, - плануються й інші гуманітарні проекти. Тож хочу побажати, щоб ці проекти реалізовувались якомога швидше і якісніше».


20 березня заступник Міністра оборони України генерал-майор Шевчук О.М. спільно з директором Військово-медичного департаменту генерал-майором медичної служби Вербою А.В. оглянув стан виконання робіт на важливому об'єкті санаторно-курортного лікування та реабілітації учасників бойових дій, а саме лікувального корпусу №2 з надбудовою мансардного поверху. Будівництво здійснюється за сприяння та підтримки Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління, ТОВ "Будівельна компанія "Поділля-Траст"", ТОВ "Іжва ЛТД", меценатів і підприємців м. Вінниці та Подільського регіону.


У Трускавці, в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» завершився Всеармійський конкурс серед військовослужбовців медичної служби «Берегиня в погонах». Два дні тривали конкурсні прослуховування, а професійне журі на чолі з головним редактором газети «Народна армія» Романом Драпаком мало непросте завдання – обрати кращу з кращих берегинь в погонах. В оцінюванні професійної підготовки з тактичної медицини, медицини невідкладних станів та організації медичного забезпечення безпосередньо взяв участь директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Верба А.В.

Перший день змагань був доволі насиченим – берегині демонстрували знання та вміння професійної та фізичної підготовки (тести з тактичної медицини, медицини невідкладних станів та організації медичного забезпечення, віджимання та плавання на дистанцію 25 метрів). Непросто було визначити і кращих в творчому конкурсі, адже до Трускавця з різних куточків України приїхали справжні таланти. Так, для прикладу, старший ординатор терапевтичного відділення 450 військового госпіталю, старший лейтенант медичної служби Світлана Скорозінська не тільки пише вірші сама, але ще й професійно їх декламує. Навіть своє представлення дівчина створила у віршованій формі, розповівши поетично про своє життя, свою роботу та свої мрії. Натомість старший ординатор відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії 385 військового госпіталю, старший лейтенант медичної служби Катерина Денисюк своїм віршом про вбитого воїна витиснула скупі чоловічі сльози навіть у членів журі. Бо хіба можна було спокійно слухати діалог матері з мертвим сином, який раніше писав, що йому не холодно і все гаразд, що він приїде додому… І ось приїхав, у труні, холодний, із запалим животом. Але мама не зважає на зауваження людей, що вона не при своєму розумі, бо спілкується з мертвим сином, і каже – який же ж він мертвий? «Мій син – герой, герої не вмирають!» – завершення вірша у виконанні Катерини Денисюк збирає море оплесків…

Організатором конкурсу «Берегиня в погонах» є Міністерство оборони України, військово-медичний департамент МОУ, Головне управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, газета «Народна армія» та ЦМРСЛ «Трускавецький». Головний офіційний партнер конкурсу – Асоціація стоматологів силових структур, офіційний партнер нагородження – виробник сувенірно-нагородної продукції «Гарант і партнери», офіційні партнери конкурсу – Всеукраїнська фармацевтична палата, Національна медична палата України, торгові марки «Апельсин» та «Colgate». Всім їм щиро дякують ведучі дійства за хорошу організацію, за можливість приїхати в прекрасну місцину, на курорт Трускавець.

- Я дякую за можливість відвідати таке чудове місто, – каже учасниця конкурсу, солдат Наталія Черненко-Лебедєва, старша операційна сестра Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ». Її сусідка, солдат Іванна Поліщук, медсестра приймального відділення 498 військового госпіталю, повністю поділяє цю думку.

Одна за одною виходять дівчата на символічну сцену їдальні санаторію, розповідаючи про себе та відповідаючи на запитання, підготовлені для них журі. Запитання такі прості, жіночі – про що мрієте, як би ви витратили мільйон, який ідеал сучасної жінки ХХІ століття, як проводите свій вільний час. Відповіді теж прості та щирі – ідеалом є мама, мільйон варто витратити на себе, на свою освіту, а вільний час відводять дівчата для активного відпочинку (лижі, гірські походи), для літератури, спілкування з друзями. На Сході – війна, і вони, ці красиві дівчата в військовій формі, бачили її не по телевізору і знають про неї не з чуток. Їм доводилося витягувати наших поранених бійців під ворожими обстрілами, доводилося бачити не одну смерть і тамувати сльози, коли нема можливості допомогти, нема можливості полегшити страждання передсмертної агонії.

Вони – не двометрові ляльки, не моделі з порожніми очима, вони – берегині в прямому і переносному значенні цього слова. Працівниці медичної служби пам’ятатимуть 8 березня 2017 року як особливе свято. Не тому, що це жіночий день, а тому, що вони відчули увагу військового керівництва, мали можливість відійти від буденних справ хоча б на два дні, побувати на курорті, в ЦМРСЛ «Трускавецький», позмагатися, хто з них кращий, розумніший, сильніший, спритніший.

Отже, «Міс Берегинею в погонах» журі визначило молодшого сержанта Олену Крамаревську, фельдшера роти вогневої підтримки батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти.

Першою віце-міс стала старшина Ольга Бабкіна, головна медсестра медичної частини Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Бронзу в конкурсі здобуло троє дівчат – Валентина Сторчак (старший солдат, фельдшер гаубично-самохідного дивізіону 95 окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ), Мар`яна Горнік (старший солдат, медична сестра відділення психоневрологічної реабілітації 1445 військового госпіталю) та Ілона Сутула (лейтенант медичної служби, слухач факультету підготовки військових лікарів Української військово-медичної академії).

«Міс глядацьких симпатій» стала Уляна Березницька, «Міс Спортивна досконалість» – вже згадувана нами солдат Наталія Черненко-Лебедєва, «Міс Професійна досконалість» – майор м/с Ольга Божицька, «Міс Творчість» – капітан м/с Алла Попкова, «Міс Фото» – мол. с-т Аліна Стеценко, «Міс Оригінальність» – мол. с-т Наталія Розвадовська, «Міс Грація» – ст. лейтенант м/с Катерина Кисельова, «Міс Чарівність» – ст. лейтенант м/с Світлана Зварич, «Міс Сяюча Посмішка» (не забуваймо про головного офіційного партнера конкурсу, Асоціацію стоматологів силових структур) – капітан м/с Ірина Мелещенко.


14 – 21 лютого  2017 року в містах: Дніпро, Харків, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Бахмут, Часів Яр, Курахово, Авдіївка, Селідово, Торецьк, Нікольське, Покровськ та інших населених пунктах зони проведення Антитерористичної операції  під керівництвом директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України та Першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я  працювала робоча група  медичних фахівців Міністерства оборони України, Української військово-медичної академії, Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ».

Діяльність робочої групи ВМД МО України була розподілена на кілька етапів. Було проведено вивчення та проаналізовано  діяльність медичного забезпечення у військових мобільних госпіталях, групах підсилення в Центральних районних лікарнях та медичних ротах  окремих механізованих бригад.

Особлива увага була приділена зростанню потужності мобільних госпіталів, покращенню медичного забезпечення в зоні територіальної відповідальності військових мобільних госпіталів, оптимізації роботи евакуаційних підрозділів госпіталів, організації стійкого та якісного зв’язку між пунктами управління та санітарними автомобілями, покращенню діагностики та активного впровадження сучасного обладнання для більш ефективного лікування поранених військовослужбовців. Також обговорювались питання удосконалення організації медичного забезпечення підрозділів, оновлення автомобільного парку  окремих автомобільних санітарних рот, якісного здійснення лікувально-евакуаційних заходів, покращення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення особового складу. Під час зустрічей з начальниками медичних служб бригад також обговорювались теоретичні питання розвитку медичної та санітарно-епідеміологічної складової оборонного відомства, перспективи оптимізації надання медичної допомоги в зоні АТО.

Спільно з робочою групою активно співпрацювали начальник медичної служби штабу АТО, начальник медичної служби ОТУ «Донецьк», начальник медичної служби ОТУ «Луганськ», начальник медичної служби ОТУ «Маріуполь», які  ознайомили членів робочої групи з станом справ з організації медичного забезпечення окремих механізованих бригад, взводних і ротних опорних пунктів, санітарно-протиепідемічним станом підрозділів, організацією сортувально-евакуаційних та лікувальних заходів  за участі груп посилення в районних та міських лікарнях. Під час роботи в  військових мобільних госпіталях  члени робочої групи провели обходи поранених та хворих, звернули увагу на їх стан в післяопераційному періоді, дали рекомендації щодо покращення лікувальних заходів та догляду за хворими.

За особистий внесок в організацію та надання медичної допомоги особовому складу, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, самовіддане служіння українському народові під час захисту територіальної цілісності та незалежності України директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України  вручив  великій групі військовослужбовців медичної служби Збройних Сил України та цивільних медиків Донецької та Луганської областей відзнаки Міністерства оборони України.

Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України  зазначив що військові медики повинні активно сприяти лікуванню цивільного населення з метою надання більш якісної медичної допомоги, що в свою чергу покращить суспільно-політичну ситуацію в містах та селищах Донецької та Луганської областей. Завдання, покладені на особовий склад військових мобільних госпіталів, передбачають виконання функцій від яких залежить не лише медичне забезпечення військових підрозділів, але й активна співпраця з цивільними закладами охорони здоров’я, де працюють наші групи підсилення, що надають медичну допомогу не тільки військовим, але й цивільним громадянам, які страждають від жорстоких обстрілів бойовиків. 


До Міжнародного дня прав жінок та миру Військово-медичний департамент Міністерства оборони України спільно з газетою «Народна армія» проводять конкурс «Берегиня в погонах» (Жіноча краса в однострої рятує життя) серед військовослужбовців-жінок медичної служби Збройних Сил України. 4 лютого красуні-медики Київського гарнізону взяли участь у флешмобі  по віджиманню в упорі лежачі 22 рази на підтримку бійців, що повернулись із зони бойових дій і мають посттравматичний синдром та передали естафету іншим військовослужбовцям Збройних Сил України. Ця естафета прийшла із США після оприлюднення статистичних даних, за якими кожного дня 22 військовослужбовця-ветерана вчиняло самогубство.


24 січня у в приміщенні клубу Національного військово-медичного клінічного центру  «ГВКГ» відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 24 річниці заснування Української військово-медичної академії. На святкування було запрошено весь особовий склад академії, а також почесних гостей, що брали безпосередню участь у створенні та становленні  академії. Під час проведення святкування натхненно виступили з вітальними промовами такі відомі у галузі військової медицини фахівці, як заступник директора Військово-медичного департаменту МО України полковник медичної служби Барбазюк О. А., керівник Департаменту з питань охорони здоров'я та соціальної політики Адміністрації Президента України Лурін І. А., начальник НВМКЦ «ГВКГ» генерал–майор медичної служби Казмірчук А.П., заступник начальника НВМКЦ «ГВКГ» – Головний хірург МО України полковник  медичної служби Хоменко І.П., заступник директора Українського центру дитячої кардіології та кардіохірургії Вороненко В.В., начальник Управління охорони здоров'я та реабілітації МВС України Коробка В. І., начальник військово-медичного управління Головного управління Національної гвардії України  полковник медичної служби Михайлик О.П. та інші. Особовий склад академії було нагороджено Відзнаками Міністерства оборони України та почесними  грамотами. Урочиста зустріч колег та однодумців була наповнена  приємними спогадами, радісними емоціями та світлими сподіваннями на майбутнє академії.  


20 січня представники Української військово-медичної академії взяли участь у презентації документального фільму «Воїни духу» у кінотеатрі українського кіно «Ліра». Стрічка розповідає про останні п’ять днів оборони Донецького аеропорту й презентується з нагоди других роковин підриву нового терміналу ДАП.


13 січня Директор Військово-медичного Департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Верба А.В. та Народний депутат України Корчинська О.А. працювали у відділенні (реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками) Клініки реабілітації професійної патології та нетрадиційних методів лікування Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України міста Ірпеня, де вони відвідали пацієнтів, учасників Антитерористичної операції  та надали методичну допомогу медичному персоналу в організації роботи. 


Творчий колектив Української військово-медичної академії привітав з Новим роком та Різдвом Хрестовим пацієнтів, учасників Антитерористичної операції та персонал Центру медичної реабілітації та санаторного лікування у Пущі-Водиці. Під час цього заходу лунали новорічні пісні та жарти у виконанні творчого колективу Української військово-медичної академії, які піднімали настрій усім присутнім. Не дивлячись на мороз за вікном атмосфера в залі була по-сімейному теплою. Незважаючи на складний для країни час все ж таки знаходиться  місце для звичайної людської радості і щастя.


24 грудня, відбулося відкриття відділення (реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками) Клініки реабілітації професійної патології та нетрадиційних методів лікування Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України. У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, народні депутати України, а також волонтери. Право відкриття відділення було надано двом ветеранам АТО - учасникам соціального мультимедійного проекту «Переможці». Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак від імені Міністра оборони України та колегії оборонного відомства привітав присутніх з нагоди відкриття відділення (реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками).

— Це важливий елемент системи медичної реабілітації та лікування, розгортання якого на базіВійськово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України стало можливим завдяки спільним зусиллям оборонного відомства, волонтерів, народних депутатів, іноземних партнерів, — зазначив Іван Руснак. Перший заступник Міністра оборони України підкреслив, що відкриття даного відділення сприятиме поверненню учасників бойових дій, які отримали важкі поранення, пережили серйозні операції та ампутації, до нормального життя. Іван Руснак також поінформував про плани керівництва Міністерства оборони України щодо подальшого розгортання системи медичної реабілітації та лікування на базі військово-медичних клінічних центрів у Києві, Одесі, Харкові, Львові та Вінниці.

Як повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України підполковник Андрій Кіх, робота з першими пацієнтами у відкритому відділенні розпочнеться вже з 26 грудня цього року. За його словами, відділення розраховане на 10 койко-місць та призначене для завершального етапу медичної реабілітації, підготовки до протезування та адаптації пацієнтів. Пацієнтами відділення будуть військовослужбовці, які отримали поранення та вже пережили ампутації. За згодою, вони направлятимуться до відділення з різних військово-медичних центрів Міноборони для проходження подальшого лікування. — Переваги центру — це простір, дієві методики лікування, кваліфікований персонал, а також наявність майданчика для презентації продукції вітчизняними та іноземними виробниками засобів протезування, — наголосив начальник центру підполковник Андрій Кіх.


“ЗАВДЯКИ ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ ВІЙСЬКОВИХ МЕДИКІВ ВДАЛОСЯ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ БАГАТЬОХ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ”, - МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ

14 грудня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак вручив державні та відомчі нагороди військовим медикам.

Від НВМКЦ «ГВКГ» були нагороджені: начальник центру генерал-майор м/с Анатолій Казмірчук, Головний хірург МОУ полковники м/с Ігор Хоменко, Головний психіатр МОУ полковник м/с Олег Друзь та працівник ЗСУ Любов Гриценко.

—      Ви     робите       надзвичайно важливу справу в наші дні. Завдяки вашій самовідданій праці та професіоналізму, вдалося зберегти життя багатьох українських  бійців.  У вас така робота, де помилок бути просто не може, адже ви рятуєте життя Захисників України, — наго- лосив, звертаючись, до військових медиків Міністр оборони України Степан Полторак. — Я хочу привітати усіх вас з отриманням нагород, побажати щастя, міцного здоров’я, а також, аби у майбутньому ви лікували наших бійців лише від легких захворювань, а не від важких поранень. І я пишаюся, що серед нас є люди у білих халатах, які завжди допоможуть у біді.

За значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Зброй- них Сил України, сумлінне служіння українському народові, зразкове виконання ійськового обов’язку та високий професіоналізм, вісімпрацівників військово-медичних закладів Міністерства оборони України були нагороджені відомчими нагородами.

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, троє військових лікарів нагороджені державними нагородами, а п’ятьом військовим медикам присвоєно почесні звання «Заслужений лікар України» та «Заслужений працівник охорони здоров’я України».


Поздоровлення з нагоди 25-річчя ЗС України військових та цивільних медиків в зоні АТО.

5 – 11 грудня  2016 року в містах: Харків,  Приморськ, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Бахмут, Часів Яр, Курахово, Авдіївка, Селідово, Торецьк та інших населених пунктах зони проведення Антитерористичної операції  під керівництвом директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України працювала робоча група  медичних фахівців Міністерства оборони України, Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ», Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України,  медичної служби Командування Сухопутних військ України.

 Діяльність робочої групи ВМД МО України була розподілена на кілька етапів. Було проведено вивчення та проаналізовано  діяльність медичного забезпечення у військових мобільних госпіталях та медичних ротах  окремих механізованих бригад.

 Особлива увага була приділена зростанню потужності мобільних госпіталів, покращення діагностики та активного впровадження сучасного інноваційного лапароскопічного обладнання для більш ефективного лікування поранених військовослужбовців, обговорювались питання удосконалення організації медичного забезпечення підрозділів, якісне здійснення лікувально-евакуаційних заходів, покращення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення особового складу. Під час зустрічей з начальниками медичних служб бригад також обговорювались  теоретичні питання розвитку медичної та санітарно-епідеміологічної складової оборонного відомства, перспективи оптимізації надання медичної допомоги в зоні АТО.

 Спільно з робочою групою активно співпрацювали  головний хірург АТО, головний терапевт АТО, начальник медичної служби ОТУ «Донецьк», начальник медичної служби ОТУ «Луганськ», які  ознайомили членів робочої групи з станом справ з організації медичного забезпечення окремих механізованих бригад, взводних і ротних опорних пунктів, санітарно-протиепідемічним станом підрозділів, організацією сортувально-евакуаційних та лікувальних заходів  за участі груп посилення в районних та міських лікарнях. Під час роботи в  військових мобільних госпіталях  члени робочої групи провели обходи поранених та хворих, звернули увагу на їх стан в післяопераційному періоді, дали рекомендації щодо покращення лікувальних заходів та догляду за хворими.

В зв’язку з погіршенням погодних умов, зниженням температури навколишнього середовища, значного зростання кількості випадків інфекційних захворювань, зокрема  ГРВІ, за ініціативою директора Військово-медичного департаменту МО України  було створено ряд ізоляторів, а саме основні в  мобільних госпіталях та додаткові в окремих районних і міських лікарнях Донецької та Луганської областей, які максимально наближені до зони бойових дій та мають групи посилення зі складу військових медиків.  Це дасть можливість знизити рівень захворюваності та покращить санітарно-епідемічний стан військових підрозділів, сприятиме більш якісному наданню медичної допомоги та запобігатиме ускладненням.

За особистий внесок в організацію та надання медичної допомоги особовому складу, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, самовіддане служіння українському народові під час захисту територіальної цілісності та незалежності України та з нагоди 25 річниці Збройних Сил України директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України  вручив  великій групі військовослужбовців медичної служби державні нагороди, відзнаки Міністерства оборони України, грамоти Військово-медичного департаменту.

Відзнаками Міністерства оборони України, за особистий внесок в організацію та надання спеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, багаторічну плідну працю, відданість справі та виявлений при цьому високий професіоналізм, співпрацю з військовими медиками були нагороджені керівники органів управління охорони здоров’я та цивільних лікувальних закладів   Сєвєродонецька, Маріуполя, Бахмута, Часівого Яру, Курахово, Авдіївки, Селідово, Торецька, Попасної.

 За словами директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України  завдання, покладені на особовий склад військових мобільних госпіталів, передбачають виконання функцій від яких залежить не лише медичне забезпечення військових підрозділів, але й активна співпраця з цивільними закладами охорони здоров’я, де працюють наші групи підсилення. Висококваліфіковані військові медики повинні активно сприяти лікуванню цивільного населення з метою надання більш якісної медичної допомоги, що в свою чергу сприятиме покращенню суспільно-політичної ситуації в містах та селищах Донецької та Луганської областей.

 


У СТОЛИЦІ КОРАБЕЛІВ ВІДМІТИЛИ 225-РІЧЧЯ МИКОЛАЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ГОСПІТАЛЮ

Урочистості з такої поважної дати відбулись в Обласному палаці культури міста Миколаїв. Аби привітати військових медиків, на свято завітали представники усіх військових частин Миколаївського гарнізону, працівники госпіталю та його ветерани, миколаївці та представники влади. Виступаючи перед присутніми, заступник директора військово-медичного департаменту Міністерства оборони України— начальник  лікувальноевакуаційного відділу полковник медичної служби Олексій Барбазюк подякував колективу Миколаївського військового госпіталю за той внесок, який він робить у підтриманні здоров’я та відновленні миколаївських військових. Без оперативного та якісного медичного обслуговування не може існувати жодне військо. Ви не раз доводили, що  можете  вчасно  надавати необхідну медичну допомогу нашим воїнам, рятуючи, іноді, і їх життя, — зазначив представник військово-медичного департаменту МОУ.Теплі слова подяки військовим медикам за їх працю сказали зі сцени й представники військових частин Миколаївського гарнізону, а мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що пишається тим, що у місті є такий спеціалізований медичний заклад. Дякуючи гостям свята за теплі слова сказані на адресу військових медиків, начальник Миколаївського військового госпіталю підполковник медичної служби Володимир Візняк, відзначив, що колектив госпіталю робить усе можливе аби військовослужбовці, які проходять тут стаціонарне чи амбулаторне лікування,  відчували у госпіталі родинну атмосферу тепла та затишку.« Своє  завдання ми бачимо у тому, щоб постійно підвищувати професіоналізм нашого медперсоналу, розширюючи спектр надання медичних послуг  аби  вчасно  прийти  на допомогу Воїнам», — зазначив керівник закладу.Кращих військовослужбовців та працівників госпіталю було нагороджено грамотами, цінними подарунками та грошовими винагородами. Завершилось свято урочистим концертом.


КОЛЕКТИВ МУКАЧІВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ГОСПІТАЛЮ ПРИВІТАЛИ З 75-РІЧНИМ  ЮВІЛЕЄМ

У Мукачевому відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці з дня створення військового госпіталю. З нагоди свята особовий склад лікувального закладу привітали заступник директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Юрій Русінка, начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ мукачівський і Ужгородський, представники органів державної влади, місцевого самоврядування та військових колективів гарнізону.Святкування відбулося у стінах «Закарпатського драматичного театру над Латорицею». У вступній промові перед присутніми  начальник  госпіталю полковник медичної служби Ярема Бекер наголосив на тому, що на сучасному етапі українське суспільство постало перед суворими викликами та загрозами, для подолання яких необхідно докласти максимальних зусиль.Вітаючи ювілярів заступник директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Юрій Русінка зауважив на тому, що  колектив відмінно виконує завдання з амбулаторно-поліклінічної допомоги, проведення стаціонарного лікування, організації роботи всіх ланок медичної служби. Він також зазначив, що з квітня 2014 року мукачівські військові лікарі та медичний пер сонал гідно проявили себе в районах проведення  АТО. «З ризиком для власного життя, ви завжди надавали якісну медичну допомогу пораненим побратимам. Зичу міцного здоров’я, щастя, удачі, знаних здобутків на вашій профе- сійній ниві», — зазначив він.

Впродовж святкування на адресу закарпатських військових медичних працівників пролунало ще чимало добрих слів з уст гостей. Військових лікарів було заохочено відомчими відзнаками, почесними грамотами та цінними  подарунками.  Варто зазначити, що з часу російської збройної агресії проти України у цьому військовому госпіталі надали допомогу майже 3000 учасникам АТО. За час проведення АТО бойові завдання за призначенням виконували більше 25 військовослужбовців військового госпіталю з міста над Латорицею. Поруч з українськими бійцями вони пройшли найгарячіші точки АТО та продемонстрували міцність духу, витримку, мужність та жертовність


У мальовничому місці Пуща-Водиця, що під Києвом, на території Центру медичної реабілітації та санаторного лікування відбулася закладка алеї героїв АТО. В цьому заході взяли участь представники Української військово-медичної академії, а саме заступник начальника Української військово-медичної академії (з клінічної роботи) полковник медичної служби Стеблюк В.В., заступник начальника Української військово-медичної академії по роботі з особовим складом полковник Гончаренко І.Ф., доцент кафедри щелепно-лицьової хірургії і стоматології полковник медичної служби Коваленко В.В., старший офіцер групи по роботі з особовим складом майор Барановський В.Ф, начальник Центру медичної реабілітації та санаторного лікування Лисенко В.Ю., група учасників АТО та члени їх сімей, а також запрошені гості.


Якісне медичне забезпечення – крок до перемоги

7 – 13 листопада  2016 року в містах: Харків, Дніпро, Черкаське, Запоріжжя, Полтава та зоні проведення Антитерористичної операції  під керівництвом директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майора медичної служби ВЕРБИ А.В. працювала робоча група головних медичних фахівців Міністерства оборони України, головного хірурга Міністерства оборони України, полковника медичної служби ХОМЕНКА І.П., головного анестезіолога Міністерства оборони України, полковника медичної служби МЕЛЬНИКА В.М., начальника групи морально-               психологічного забезпечення Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, полковника ГОНЧАРЕНКА І.Ф. Одночасно з робочою групою Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України в зоні АТО працювала група Центрального військово-медичного управління Збройних Сил України в складі: заступника  начальника лікувально-профілактичного відділу ЦВМУ ЗС України, полковника медичної служби КРАМАРЕВСЬКОГО О.В., старшого офіцера відділу медичного постачання ЦВМУ ЗС України, майора медичної служби ЗАХАРЧЕНКА Д.В. та начальника медичної служби Командування Сухопутних військ ЗС України, полковника медичної служби РЕНСЬКОГО Л.А.  Діяльність робочої групи ВМД МО України була розподілена на кілька етапів. У перший день роботи було вивчено та проаналізовано діяльність медичного забезпечення у військових госпіталях м. Дніпро, м. Запоріжжя та смт.Черкаське. Особлива увага була приділена відновленню потужності госпіталів, покращення діагностики та активного впровадження сучасного інноваційного лапароскопічного обладнання для більш ефективного лікування поранених військовослужбовців. Під час роботи в оперативно-тактичному угрупуванні  «Маріуполь» та    61 ВМГ були проведені збори керівного складу медичної служби ОТУ «Маріуполь» та начальників медичних служб окремих механізованих бригад, де були обговорені питання удосконалення організації медичного забезпечення підрозділів, якісне здійснення лікувально-евакуаційних заходів, покращення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення особового складу. Учасники зборів також обговорювали теоретичні питання розвитку медичної та санітарно-епідеміологічної складової оборонного відомства, перспективи оптимізації надання медичної допомоги в зоні АТО. З ґрунтовними доповідями з зазначених питань виступили головний хірург АТО, полковник медичної служби  БОГДАН І.С. та головний терапевт АТО, полковник медичної служби СЕЛІВАНОВ В.В. В оперативно-тактичному угрупуванні «Донецьк» відбулась спільна нарада представників ВМД МО України, ЦВМУ ЗС України, медичної служби КСВ ЗС України та начальників медичних служб окремих механізованих бригад. Начальник медичної служби ОТУ «Донецьк», полковник медичної служби СЛЄСАРЕНКО О.П. ознайомив членів робочих груп з станом справ з організації медичного забезпечення окремих механізованих бригад, взводних і ротних опорних пунктів, санітарно-протиепідемічним станом підрозділів, організацією сортувально-евакуаційних та лікувальних заходів  за участі груп посилення в районних та міських лікарнях. Під час роботи в 65 ВМГ та 66 ВМГ члени робочої групи провели обходи поранених та хворих, звернули увагу на їх стан в післяопераційному періоді, дали рекомендації щодо покращення лікувальних заходів та догляду за хворими. Підводячи підсумки, директор Департаменту підкреслив, що військовослужбовець повинен повернутись до частини цілком здоровим: після лікування в госпіталі, особливо після поранення або травми його  необхідно направити на доліковування та реабілітацію до профілакторіїв та військових санаторіїв. В зв’язку з погіршенням погодних умов, зниженням температури навколишнього середовища, значного зростання кількості випадків інфекційних захворювань, зокрема  ГРВІ генерал-майор медичної служби ВЕРБА А.В. наполіг на створенні ізоляторів не в медичних ротах окремих механізованих бригад, а саме в госпітальній ланці та окремих районних і міських лікарнях Донецької та Луганської областей, які максимально наближені до зони бойових дій та мають групи посилення зі складу військових медиків. Це дасть можливість знизити рівень захворюваності та покращить санітарно-епідемічний стан військових підрозділів, сприятиме більш якісному наданню медичної допомоги та запобігатиме ускладненням. Працюючи в оперативно-тактичному угрупуванні «Луганськ», 59 ВМГ  та Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону робоча група відзначила передовий досвід організації роботи по медичному забезпеченню поранених і хворих у зоні відповідальності, а також звернула увагу на  організацію логістичного забезпечення та необхідність її удосконалення. Головний хірург Міністерства оборони України, полковник медичної служби ХОМЕНКО І.П. поставив завдання щодо активного використання в хірургічній практиці малоінвазивних лапароскопічних технологій з метою скорочення післяопераційного періоду, мінімізації післяопераційних ускладнень та скорочення періоду реабілітації військовослужбовців. Також він наполіг на широкому  використанні апаратів зовнішньої фіксації при бойових травмах та переломах. Головний анестезіолог Міністерства оборони України, полковник медичної служби МЕЛЬНИК В.М. звернув увагу на необхідність покращення анестезіологічного забезпечення, ефективного використання сучасної апаратури з метою мінімізації шкідливого впливу загальної анестезії та скорочення періоду використання наркотичних анальгетиків в військових мобільних госпіталях та провів методичні заняття з лікарями анестезіологами в групах посилення на базі цивільних лікарень. Також директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, генерал-майор медичної служби ВЕРБА А.В. ознайомився з технічним станом санітарного  транспорту окремих автомобільних санітарних рот. Після їх огляду він відмітив якісне  проведення ремонтних робіт, гарний догляд за ввіреною медичною технікою та відзначив зразкове виконання службових обов’язків майором  ПАЛЬЧЕНКОМ Д.А. Серед проблемних питань відзначено застарілість техніки та часткова неукомплектованість штату водіїв. За словами генерал-майора медичної служби  ВЕРБИ А.В., завдання, покладені на особовий склад військових мобільних госпіталів, передбачають виконання функцій від яких залежить не лише медичне забезпечення військових підрозділів, але й активна співпраця з цивільними закладами охорони здоров’я, де працюють наші групи підсилення. Висококваліфіковані військові медики повинні активно сприяти лікуванню цивільного населення з метою надання більш якісної медичної допомоги, що в свою чергу сприятиме покращенню суспільно-політичної ситуації в містах та селищах Донецької та Луганської областей. Начальник групи морально-психологічного забезпечення Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, полковник ГОНЧАРЕНКО І.Ф. підкреслив необхідність впровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місцях дислокації військових мобільних госпіталів, запропонував надати допомогу загальноосвітнім закладам з питань організації викладання предмету «Захист Вітчизни», пропагування військової служби за контрактом, удосконалення форм і методів культурно-виховної та просвітницької роботи і організації дозвілля військовослужбовців. Крім того, полковник ГОНЧАРЕНКО І.Ф. провів опитування щодо морально-психологічного стану колективів військових мобільних госпіталів, сприяв  покращенню культури взаємовідносин та створенню атмосфери доброзичливості і взаємоповаги. Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України в ході вдосконалення та оптимізації медичного забезпечення в зоні АТО зазначив, що кадровий та технічний потенціал повинен бути в постійній готовності до виконання поставлених задач з метою  збереження та покращення медичного, санітарного-епідемічного благополуччя в військових підрозділах, життя та здоров’я військовослужбовців. Підбиваючи підсумки роботи в зоні АТО, директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України гідно оцінив роль фахівців закладів охорони здоров’я  Міністерства оборони України та лікарів військової ланки в організації медичного забезпечення, попередженні виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань серед особового складу Збройних Сил України, забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя  військовослужбовців, дав високу оцінку професійній майстерності особового складу військових госпіталів та вручив почесні грамоти Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України кращим військовослужбовцям медичної служби.

 


20 жовтня, у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання надання хірургічної допомоги та анестезіологічного забезпечення в умовах воєнного та мирного часу» та Х З’їзд військових хірургів та анестезіологів.
Метою зібрання медиків став обмін досвідом щодо особливостей організації та надання хірургічної допомоги та анестезіологічного забезпечення військовослужбовців ЗС України та інших військових формувань у районі проведення АТО.
У заході взяли участь: заступник Міністра оборони України — керівник апарату генерал-полковник Олександр Дублян, представники Адміністрації Президента України, народні депутати, представники Військово-медичного департаменту МО України, Української військово-медичної академії, провідні хірурги військово-медичних клінічних центрів Міноборони, представники медичних структур інших силових відомств, фахівці Міністерства охорони здоров’я та Академії медичних наук України, ветерани-медики та волонтери.
Під час конференції було проведено пряму відеотрансляцію з операційної, в ході якої медики мали змогу оцінити рівень фахової підготовки військових лікарів та проаналізувати недоліки та переваги застосування телемедицини під час надання хірургічної допомоги у Збройних Силах України.


13 жовтня, у Вінниці з робочим візитом перебував Міністр оборони України, генерал армії Степан Полторак. Він відвідав Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону, де зустрівся з особовим складом закладу. З нагоди Дня захисника України, Міністр оборони України вручив двом співробітникам шпиталю іменні пістолети Макарова, іншим – грошові премії в розмірі 10 тис. грн та інші відомчі нагороди.
Степан Полторак взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника українським героям та поспілкувався з пораненими бійцями, які лікуються у медичному центрі. Також Міністр оборони України урочисто відкрив клініку комп'ютерної томографії, якій нещодавно Міністерство оборони придбало за 12 млн. грн. унікальний сучасний томограф. «Сьогодні ми відкрили роботу нового томографа, до речі, в цьому році ми купили два таких томографа та багато обладнання. Бюджетом цього року було передбачено майже 200 мільйонів загального фонду і 180 мільйонів спеціального фонду для того, аби закупити обладнання та ліки. Вже на наступний рік ми спланували збільшення бюджету по загальному фонду на лікування і обладнання медичних закладів на 100 млн. грн. і цифра буде складати 300 мільйонів гривень загального фонду і майже 200 мільйонів спеціального фонду. Це, звичайно, крок вперед, але нам таких кроків потрібно зробити ще не один. Для того щоб військові, які ризикують своїм життям мали медичну страховку і забезпечення» – сказав міністр.
Додамо, що протягом року Військово-медичний клінічний центр центрального регіону прийняв 14 тисяч хворих, його медиками проведено понад 4 тисячі операцій, а понад 150 його співробітників рятували життя бійців на передовій і самі є учасниками бойових дій.


5,6,7 жовтня на території Української військово-медичної академії відбулося розгортання наметового фонду навчального мобільного медичного підрозділу. В ході відпрацювання були визначені завдання щодо майбутнього застосування зазначеного підрозділу в бойових умовах та з навчальною метою.


5 жовтня 2016 року кращі слухачі Української військово-медичної академії, відмінники навчання, учасники боойових дій відвідали Верховну Раду України і були запрошені на зустріч з Головою Верховної Ради України Андрієм Володимировичем Парубієм, здіснили екскурсію по кулуарах Верховної Ради та її сесійній залі. Під час зустрічі А.В.Парубій розповів слухачам Академії про етапи Державотворення та Конституційне будівництво в Ураїні.


Першу річницю з дня створення підрозділу військовослужбовці навчальної медичної роти 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗС України зустріли на полігоні. В ході практичних занять вони продемонстрували вміння і навички з надання медичної допомоги та евакуації умовних поранених при нападі диверсійно-розвідувальної групи противника на автомобільну колону українських армійців. Їм довелося діяти в умовах максимально наближених до бойових, під вибухи та постріли.

В ході урочистого шикування представники Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України привітали особовий склад навчальної медроти з першою річницею з дня її створення. Представники духовенства благословили та освятили військовослужбовців на благородну справу. Найкращих військовослужбовців та волонтерів було нагороджено відомчими відзнаками, грамотами та подяками. Наприкінці урочистостей для присутніх відбувся концерт.

Варто зазначити, що за рік свого існування на базі цього підрозділу підготовлено близько 700 фахівців для вітчизняного війська. Випускники медроти — санітарні інструктори та стрілки-санітари, поповнюють бойові частини Збройних Сил України. Переважна більшість з них виявили професіоналізм та з честю виконують завдання по медичному забезпеченню військовослужбовців та цивільного населення в зоні проведення АТО.

— Випускники навчальної медроти, є справжніми «ангелами-охоронцями» наших бійців. Підготовлені тут санінструктори показали себе з кращого боку, набули досвіду, деякі з них вже професійно організовують роботу медичних служб батальйонів, — говорить професор, полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

За стислий термін командуванню підрозділу вдалося відновити кадровий потенціал та налагодити навчальний процес. За сприяння керівництва Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України та потужній волонтерській допомозі, матеріальна база навчальної медроти поповнилася сучасними навчальними матеріалами для вивчення та вдосконалення навичок надання медичної допомоги.


2 вересня в Орденській залі Міністерства оборони України відбулося урочисте вручення Міністром оборони України генралом армії України Степаном Полтораком державних нагород та відзнак Міністерства оборони України  найкращим військовим медикам, серед яких були і випускники Української військово-медичної академії. Голова вітчизняного оборонного відомства подякував працівникам медичної галузі за їхню щоденну працю, що рятує життя військовослужбовців.  

- Так сталося, що найсміливіші, цвіт нашої армії, виконують бойові завдання там, де найнебезпечніше, де найбільший ризик здоров'ю та життю, - відзначив Міністр оборони генерал армії України Степан Полторак. - Завдяки Вам наші воїни повертаються до життя та стають до строю, аби продовжувати захищати Україну. 

 

 


4 липня почалася вступна кампанія до Української військово-медичної академії. Більш як 140 найкращих випускників медичних та фармацевтичних ВУЗів та 22 офіцера медичної служби ЗСУ, учасника АТО, нагороджених високими державними нагородами прибули до Центру професійної патології особового складу ЗСУ, який знаходиться в мальовничому місці Приірпіння, де вже кілька років поспіль проходять вступні випробування. Абітурієнти складали іспити з таких дисціплін, як фізична підготовка, іноземна мова, спеціальність, а також професійний відбір. Іспити приймали відомі освітяни та науковці, а саме: начальник кафедри військової хірургії, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Заруцький Я.Л., начальник кафедри військової фармації, доктор фармацевтичних наук, професор, полковник медичної служби Шматенко О.П., начальник кафедри анестезіології та реаніматології, кандидат медичних наук, доцент, полковник медичної служби Хитрий Г. П., начальник кафедри щелипно-лицевої хірургії і стоматології, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби  Лихота А. М., начальник кафедри військової терапії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Осьодло Г.В., начальник кафедри ОМЗ ЗС, доктор медичних наук, професор Бадюк М.І., начальник кафедри авіаційної, морської медицини і психофізіології, кандидат медичних наук, доцент, полковник медичної служби Трінька І. С. Переконані, що майбутні військові лікарі після навчання в УВМА зможуть зробити значний внесок у розвиток військової медицини та стануть гідними продовжувачами славних бойових традицій героїв-медиків, які героїчно виконували свій обов’язок, рятуючи життя своїм бойовим побратимам на сході України.


Військовослужбовці НВМКЦ «ГВКГ» спільно з заступником начальника Української військово – медичної академії по роботі з особовим складом взяли участь у випускних вечорах в Київському медичному коледжі імені П.І. Гаврося (колишньому Військово-медичному училищі) - 25 червня випуск медичних сестер, 27 червня випуск фельдшерів.

2 липня 2016 року Українська військово-медична академія  спільно з Національним медичним університетом ім. О.О.Богомольця, Міжнародною академією екології та медицини та Київським медичним університетом асоціації народної медицини провели урочисту церемонію прийняття Військової присяги на вірність українському народові студентами, які навчалися за програмою офіцерів медичної служби запасу. Церемонія відбулася на плацу Окремого полку Президента України за участі Почесної варти та оркестру.

На зазначених заходах проведено індивідуальну роботу та професійну орієнтацію випускників, щодо проходження військової служби за контрактом у медичних закладах Збройних Сил України. Зацікавились перспективою військової служби за контрактом 10 осіб, 2 з них проходять медичну комісію та оформляють документи для підписання контракту.


14–15 червня 2016 р. у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» Міністерства оборони України відбулася Всеукраїнська міжвідомча науково-практична конференція «Медичне забезпечення антитерористичної операції: науково-організаційні та медико-соціальні аспекти», організаторами якої виступили Національна академія медичних наук України, Міністерство охорони здоров’я України та МО України. З початком бойових дій на Сході України постала нагальна проблема медичного забезпечення Збройних сил. Терміново вжиті державою заходи, висока активність волонтерських та громадських організацій дозволили певною мірою організувати медичне забезпечення сил АТО і цивільного населення Донецької та Луганської областей. Натомість, залишається чимало проблем, розв’язання яких не завжди знаходиться у межах самостійних можливостей окремих міністерств і відомств, — тут і стає у нагоді міжвідомча та мультидисциплінарна співпраця. У виступах численних доповідачів відобразилися основні вектори, за якими потребує удосконалення надання медичної допомоги в зоні АТО, зокрема:

нормативно-правова база взаємодії державної та відомчих систем охорони здоров’я;

формування наукової та інформаційно-аналітичної складової для оцінки ситуації та прийняття обґрунтованих управлінських рішень;

застосування сучасних організаційних та лікувально-діагностичних технологій на етапах лікувально-евакуаційного забезпечення населення і військово­службовців;

система медико-психологічної реабілітації демобілізованих учасників АТО;

проблема небойових втрат особового складу;

санітарно-гігієнічна та епідеміологічна ситуація на Сході України.

Захід, організований НАМН України, об’єднав не лише науковців у галузі медицини, але й військових медиків силових відомств, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії  України, представників Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Генеральної прокуратури України, інших центральних органів державної влади, представників громадських та волонтерських організацій, незалежних експертів тощо. Вперше за 2 роки від початку бойових дій на Сході України військові та цивільні медики, науковці, політики і волонтери об’єдналися з єдиною метою- поділитися досвідом надання медичної допомоги, узгодження дій між відомствами та закладами різного підпорядкування, аби разом досягти позитивних зрушень у медичному забезпеченні всіх, хто постраждав у ході АТО, об’єктивно оцінити стан проблем медичного забезпечення населення Донецької і Луганської областей, а також обґрунтувати шляхи їх вирішення.


У Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» відбувся брифінг за участю директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майора медичної служби Андрія Верби, помічника Міністра оборони України з медичного напрямку та реабілітації Всеволода Стеблюка, керівників структурних підрозділів Військово-медичного департаменту. Серед інших питань на брифінгу розглядалась тема медичної реабілітації учасників АТО.

«Протягом 2016 року у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України проліковано стаціонарно — 42 400 військовослужбовців, що складає 62% від загальної кількості пролікованих хворих». Про це повідомив на брифінгу в Національному військово-медичному центрі директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій Верба.

З початку 2016 року вже пройшли медичну реабілітацію в центрах медичної реабілітації та санаторного лікування — 321 військовослужбовець, — повідомив на брифінгу директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій Верба.

 З 2014 року по сьогоднішній день 203 військовослужбовців спрямовані на лікування за кордон. Держави, де проходять лікування поранені учасники АТО самі відібрали наших військових на лікування, — розповів генерал-майор медичної служби Андрій Верба.

«На сьогодні реабілітаційна база Міноборони становить близько 1,4 тисячі ліжок. За період з початку бойових дій на сході України реабілітацію пройшли 2800 військовослужбовців. При цьому вони пройшли повні три етапи реабілітації». Про це на брифінгу в Києві повідомив заступник начальника Української військово-медичної академії з клінічної роботи, помічник Міністра оборони України по медичному напрямку і реабілітації полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

Він розповів, що рання реабілітація в післяопераційному періоді проводиться у військово-медичних клінічних центрах.

Три спеціалізовані відділення — це санаторне відділення військово-медичного клінічного центру у Вінниці, госпіталь в місті Ірпінь, і це спеціалізоване відділення для лікування нейротравм, яке створено у Львові, — повідомив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк і додав, що ці установи були створені практично «з нуля» з використанням передового досвіду країн НАТО та за допомогою наших партнерів.

Сьогодні там впроваджені найбільш сучасні методики, які є у світі. Й загалом наша система реабілітації перебуває в постійному розвитку, - зазначив він.

Також на сьогодні створені відділення психологічної реабілітації в 9 лікувально-профілактичних закладах — Військово-медичних клінічних центрах та центрах санаторно-реабілітаційного лікування.


Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. № 278-р за роботу “Інноваційний підхід з організації та надання медичної допомоги у гібридній війні” колективу військових медиків була присуджена Премія Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.

Лауреати премії:

•ВЕРБА Андрій Вячеславович, директор військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, кандидат медичних наук, генерал-майор медичної служби;

•ВЛАСЕНКО Олег Миколайович, заступник начальника Української військово-медичної академії - начальник Науково-дослідного інституту проблем військової медицини Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби;

•ГАЛУШКА Андрій Миколайович, начальник науково-дослідного відділу організації медичного забезпечення Науково-дослідного інституту проблем військової медицини Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, підполковник медичної служби;

•КАЗМІРЧУК Анатолій Петрович, начальник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», кандидат медичних наук, генерал-майор медичної служби;

ЛАЗОРИШИНЕЦЬ Василь Васильович, директор державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Національної академії медичних наук України», член-кореспондент Національної академії медичних наук, доктор медичних наук, професор;

•ЛУРІН Ігорь Анатолійович, заступник керівника Головного департаменту з питань гуманітарної політики - керівник департаменту з питань охорони здоров'я та соціальної політики Адміністрації Президента України, докторов медичних наук, професор, генерал-майор медичної служби в запасі;

САВИЦЬКИЙ Валерій Леонідович, начальник Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби;

•УСЕНКО Олександр Юрійович, директор державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова» Національної академії медичних наук, доктор медичних наук, професор;

ХОМЕНКО Ігорь Петрович, заступник начальника державної установи Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» - головний хірург Міністерства оборони, професор кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, полковник медичної служби;

•ЦИМБАЛЮК Віталій Іванович, президент Національної академії медичних наук, академік Національної академії медичних наук, доктор медичних наук, професор.

Вручення премії відбулося під час урочистих заходів з нагоди Дня науки 20.05.2016 р. в МОН України. Під час проведення заходів були присутні та взяли участь Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, керівництво Національної та галузевих академій наук України, а також дипломати акредитованих в Україні посольств, провідні вчені та науковці держави. Президент Національної академії медичних наук України академік Віталій Цимбалюк у своєму виступі зазначив, що усі отримані кошти лауреати премії планують в порядку благодійництва витратити на закупівлю санітарного автомобілю для потреб евакуації в зоні АТО.

 

Фрагмент виступу Президента Національної академії медичних наук України академіка Віталія Цимбалюка.Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, генерал-майор медичної служби Верба А.В.

Довідково

17.01.17 Інформація щодо медичного майна, яке отримане в якості міжнародної гуманітарної допомоги від інших країн

17.11.16 Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 28.07.2016 № 784

17.11.16 Сумка укладка медична (СУМ-1): технічні умови

27.10.16 Нормативно-правова база з ОМЗ ЗС України розроблена з урахуванням стандартів НАТО

Відео

 

 

 

 

Copyright © 2012 Все права защищены